ikona wczytywania strony

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jutrosinie

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Klub Senior+
← Powrót do strony głównej

Klub Senior+

Ikonka symbolizująca artykuł

Klub Senior+ w Jutrosinie

2022-05-26
Logo flaga i herb PL

W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021–2025 Edycja 2022 Gmina Jutrosin otrzymała dotację na utrzymanie Klubu Senior+ w Jutrosinie w 2022 roku. Wysokość dotacji to 58 320,00 zł. Całkowity koszt zadania publicznego to 142 165,64 zł. Kwota przeznaczona na koszty związane z utrzymaniem Klubu Senior+ w Jutrosinie od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku.

W dniu 23-05-2022 r. Wojewoda Wielkopolski zawarł z Gminą Jutrosin umowę nr 26/MII/K/Senior+2022 o dofinansowaniu zadania realizowanego w ramach programu wieloletniego „ Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2022 Moduł II „ Zapewnienie funkcjonowania Klubu „Senior+”.

Plakat Klub Senior + dofinansowanie
Ikonka symbolizująca artykuł

Zajęcia w Klubie Senior+ w Jutrosinie

2022-01-20
Logo Senior +

Burmistrz Miasta i Gminy Jutrosin informuje, że trwa dodatkowa rekrutacja do udziału w zajęciach Klubu Senior + w Jutrosinie.

Jeśli jesteś seniorem/seniorką zainteresowanym różnymi formami aktywności, w tym udziałem w zajęciach ruchowych, nordic walking, różnorodnych warsztatach, treningach pamięci, spotkaniach ze specjalistami, chcesz porozmawiać  przy kawie lub po prostu chcesz wyjść z domu i spędzić czas w przyjaznym i atrakcyjnym miejscu to jest właśnie oferta dla Ciebie!

Członkostwo i udział w zajęciach jest bezpłatny. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku w siedzibie Klubu: ul. Mickiewicza 2, 63-930 Jutrosin.   

Uczestnikami Klubu mogą być osoby, które ukończyły 60 lat, są mieszkańcami gminy Jutrosin oraz są nieaktywne zawodowo.

Szczegółowych informacji udziela Kierownik Klubu Senior+ Pani Katarzyna Jankowska tel.: 604 206 482.

Rekrutacja potrwa do końca stycznia 2022 roku!
Zachęcamy do uczestnictwa i do przekazywania tej informacji seniorom.

Ikonka symbolizująca artykuł

Senior na drodze

2021-04-09
Logo Senior +

W kwietniu 2021 roku współpraca pomiędzy Klubem Senior + w Jutrosinie oraz Powiatową Komendą Policji w Rawiczu zaowocowała powstaniem cyklu ciekawych materiałów promujących bezpieczeństwo na drodze seniorów

Pierwszy film edukacyjny pod nazwą „Senior na drodze” skierowany jest zarówno do uczestników Klubu Senior + w Jutrosinie, ale także do wszystkich ludzi w wieku 60+ będących kierowcami.

W działaniu profilaktycznym brali udział: przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Rawiczu Pani Beata Jarczewska oraz Pani Anita Skotarek, psycholog transportu Pani Lidia Młody, przedstawiciel firmy OSK ZYG-ZAK Pan Dawid Dworecki. Koordynatorem projektu był Kierownik Klubu Senior + w Jutrosinie Pani Katarzyna Jankowska, a za oprawę techniczną zadbał Pan Bartosz Kowalski.

W filmie przedstawiono między innymi zasady prawidłowego przygotowania się do jazdy, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz przypomniano obowiązujące przepisy drogowe. Psycholog transportu natomiast zachęciła seniorów do wykonania badania sprawności psychomotorycznej w pracowniach badań psychologicznych kierowców, które pozwalają bardzo precyzyjnie określić sprawne i osłabione funkcje niezbędne do bezpiecznego kierowania samochodem. Psycholog zaleciła również regularne badanie wzroku i stosowanie dobrze dobranych okularów korekcyjnych podczas jazdy samochodem.

Mamy nadzieję, że wspólny projekt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa seniorów na drodze, a także przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym.

Pełen film - https://youtu.be/75_ogu_eX3U
Zwiastun - https://youtu.be/RA8VLMyy9lc

Ikonka symbolizująca artykuł

Program Wieloletni Senior+ na lata 2015-2020

2020-03-23
Logo Senior +

Klub Seniora w Jutrosinie działa od stycznia 2020 roku. Powstał w wyniku realizacji Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 i jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Jutrosin, osób starszych, niepełnosprawnych oraz samotnych. Został stworzony z myślą o aktywizacji społecznej, integracji oraz działaniach międzypokoleniowych.

Celem Klubu jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Seniorzy maja możliwość uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, edukacyjnych, kulturalnych, i ruchowych. Dzięki tym działaniom są zabezpieczeni przed wykluczeniem społecznym. Uczestnikami Klubu mogą być osoby od 60 roku życia, nieaktywni zawodowo. Klub działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jutrosinie. Siedzibą jednostki jest Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie, gdzie Seniorzy cyklicznie spotykają się na zajęciach zgodnie z comiesięcznym harmonogramem. Opiekę nad funkcjonowaniem jednostki sprawuje Kierownik Klubu Seniora. Uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne i bezpłatne. Aktywność naszych seniorów gwarantuje, że społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem.

Czytaj całość artykułu "Program Wieloletni Senior+ na lata 2015-2020 "

Link do Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jutrosinie

ul. Rynek 26
63-930 Jutrosin
tel. (65)547-11-63

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO